Informace o prohlídkách

1. Hildprandtové a jejich osudy

Rozdražovský palác
Na této prohlídkové trase navštívíte Rozdražovský palác, kde se dozvíte o osudech současných majitelů zámku, rodině Hildprandtů. Prohlédnete si barokní salonek, obrazárnu, společenský salon a místnosti věnované F. F. d´Estemu, J. E. Purkyněmu a Cornélii Hildpradtové.

2. Nejvýznamnější rody na Blatné

Rožmitálský palác
Tato prohlídková trasa je zaměřena na nejvýznamnější rody, které vlastnily blatenské panství. Návštěvníci nejprve navštíví místnosti spojené s rodem Rožmitálů – např. Zelenou světnici, zámeckou kapli nebo strážnici. Poté bude prohlídka pokračovat v nově zrekonstruovaných prostorech, které jsou věnované rodině Hildprandtů. Prohlédnout si mimo jiné můžete lovecký salon, jídelnu, kuřacký salonek a empírový salon.

3. Od středověku po současnost

Rožmitálský a Rozdražovský palác, lodžie Rejtova paláce
Prohlídka nazvaná „Od středověku po současnost“ kombinuje první a třetí prohlídkovou trasu. Návštěvníci mají jedinečnou možnost prohlédnout si prostory nejen Rozdražovského, ale i Rožmitálského paláce. V rámci této prohlídkové trasy uvidíte zámeckou kapli, zbrojnici, strážnici, lovecký salon, jídelnu, kuřácký salonek, empírový a barokní salon, obrazárnu a místnosti věnované F. F. d´Estemu, J. E. Purkyněmu a Cornélii Hildprandtové. Na závěr prohlídky se návštěvníkům naskytne krásný výhled do zámeckého parku ze západní terasy Rejtova paláce.

4. Dětská prohlídka

Rozdražovský a Rožmitálský palác
Zámek Blatná nabízí i prohlídky uzpůsobené těm nejmenším. Dětská prohlídka je vhodná pro děti od 3 let. Děti se podívají do zbrojnice, strážnice, loveckého salonku, jídelny a na jižní terasu Rejtova paláce.

5. Prohlídka exteriérů

Exteriéry zámku a zámecký park
Na této prohlídkové trase exteriérovými prostory se návštěvníci seznámí s historií zámku a budu moci obdivovat různé architektonické styly. Prohlídka mimo jiné zahrnuje i vstup do zámeckého parku, kde se návštěvníci dozví informace o historii parku, stromech, rostlinách a zvířatech, kteří v parku žijí.