Informace o prohlídkách

1. Hildprandtové a jejich osudy

Rozdražovský palác
Na této prohlídkové trase navštívíte Rozdražovský palác, kde se dozvíte o osudech současných majitelů zámku, rodině Hildprandtů. Prohlédnete si barokní salonek, obrazárnu, společenský salon a místnosti věnované F. F. d´Estemu, J. E. Purkyněmu a Cornélii Hildpradtové.

2. Nejvýznamnější rody na Blatné

Rožmitálský palác
Tato prohlídková trasa je zaměřena na nejvýznamnější rody, které vlastnily blatenské panství. Návštěvníci nejprve navštíví místnosti spojené s rodem Rožmitálů – např. Zelenou světnici, zámeckou kapli nebo strážnici. Poté bude prohlídka pokračovat v nově zrekonstruovaných prostorech, které jsou věnované rodině Hildprandtů. Prohlédnout si mimo jiné můžete lovecký salon, jídelnu, kuřacký salonek a empírový salon.

3. Od středověku po současnost

Rožmitálský a Rozdražovský palác, lodžie Rejtova paláce
Prohlídka nazvaná „Od středověku po současnost“ kombinuje první a druhou prohlídkovou trasu. Návštěvníci mají jedinečnou možnost prohlédnout si prostory nejen Rozdražovského, ale i Rožmitálského paláce. V rámci této prohlídkové trasy uvidíte zámeckou kapli, zbrojnici, strážnici, lovecký salon, jídelnu, kuřácký salonek, empírový a barokní salon a obrazárnu. Na závěr prohlídky se návštěvníkům naskytne krásný výhled do zámeckého parku ze západní terasy Rejtova paláce.
Tato prohlídka je dostupná každý víkend, ve všední dny pouze na objednání po předchozí domluvě.

4. Dětská prohlídka

Rozdražovský a Rožmitálský palác
Zámek Blatná nabízí i prohlídky uzpůsobené těm nejmenším. Dětská prohlídka je vhodná pro děti od 3 let. Děti se podívají do zbrojnice, strážnice, loveckého salonku, jídelny a na jižní terasu Rejtova paláce. Tato prohlídka je dostupná pouze na objednání.

5. Prohlídka exteriérů

Exteriéry zámku a zámecký park
Na této prohlídkové trase exteriérovými prostory se návštěvníci seznámí s historií zámku a budu moci obdivovat různé architektonické styly. Prohlídka mimo jiné zahrnuje i vstup do zámeckého parku, kde se návštěvníci dozví informace o historii parku, stromech, rostlinách a zvířatech, kteří v parku žijí. Tato prohlídka je dostupná pouze na objednání.