Kontaktujte nás na +420 383 422 934,  +420 734 651 505, nebo na info@zamek-blatna.cz

    

PARK

Zámecký park s rozlohou 42 ha patří k nejpůvabnějším místům v regionu. Veřejnosti je celoročně přístupný, lidé tento park navštěvovali už za dob Ferdinanda Hildprandta.. Původní oboru nechal začátkem 19. století upravit v přední části ve stylu anglického parku František (Franz)  Hildprandt. Zádní část parku byla uchována v původní podobě se “sejpy” (pozůstatky dávných rýžovišť zlata), porostlými letitými stromy.   

42 hektarů klidu

Celý park je protkán potůčky, mostky a cestičkami s nádhernými alejemi. V roce 1810 současně s výstavbou nové silnice nechal baron František vybudovat v jihozápadní části parku uměle vytvořené návrší se skalami, a v něm pak vytvořit jeskyně propojené kamennými chodbami. V dobách napoleonských válek poskytla tato úprava parku práci a výdělek tehdejším obyvatelům panství. V parku bývala také oranžérie, divadlo, švýcarský dům, myslivna a střelnice, ale tyto stavby už patří minulosti.

Dnes zůstal v parku jen empírový dům, kde dnes žije rodina Hildprandtů.

Oblíbenou atrakcí zámeckého parku je početné stádo daňků skvrnitých, kteří se zde volně pasou a jsou velmi krotcí, stejně jako hejno pávů. Ozdobou parku je mnoho letitých dubů. Nejznámnější z nich, památný dub královny Johanky, pod kterým prý ráda sedávala a kde se setkala se svým budoucím manželem, králem Jiřím z Poděbrad, však padl v osmdesátých letech 20. století. Dub, jenž měl v průměru 180 centimetrů, byl přes 800 let starý a 30 metrů vysoký.

 

Zámek Blatná

Změna provozu zámeckého parku

Od 1. května 2019 bude přístup do zámeckého parku zpoplatněn a umožněn přes vstupní turnikety. Příjem z prodeje vstupenek bude použit výhradně na údržbu parku a k prospěchu zvěře žijící v parku.

Kolik bude stát vstupné? Jednorázové vstupné bude činit 25 Kč. Bude také možné zakoupit permanentku na celý rok 2019 za cenu 400 Kč. Pro občany Blatenska bude tato permanentka zvýhodněna na 250 Kč. Pro děti do 6 let v doprovodu dospělé osoby a držitele průkazu ZTP/P bude vstup zdarma.

Kde se budou nacházet vstupní turnikety? Hlavní vstup bude ze zámeckého nádvoří. Druhý vstup bude u Sokolovny. Tento vstup bude oboustranně přístupný pouze pro držitele permanentek. Držitelé jednorázových vstupenek tudy budou moci pouze park opustit. Všechny ostatní vstupní branky budou uzavřeny.

Jak bude park otevřen? Prodej jednorázových vstupenek se bude řídit otevírací dobou zámecké pokladny. Držitelé permanentek budou moci vstoupit z obou vstupů i mimo otevírací dobu pokladny, tj. v létě od 6:00 do 20:00 a přes zimu od 6:00 do 18:00. Více podrobností ohledně otevírací doby parku i pokladny najdete na www.zamek-blatna.cz.

Kde koupím vstupenku nebo permanentku? Permanentky i jednorázové vstupenky budou v prodeji v zámecké pokladně od soboty 27. dubna 2019.

Jaká budou pravidla v parku? Vstup s jízdním kolem do parku bude zakázán, stejně jako vstup na trávník. Psi budou muset být v parku na vodítku. Kompletní návštěvní řád parku najdete v průjezdu zámku či na webových stránkách www.zamek-blatna.cz.

Děkujeme Vám, že toto rozhodnutí chápete a věříme, že Vás prohlídka v zámeckém parku potěší a znovu se budete vracet