Kontaktujte nás na +420 383 422 934,  +420 734 651 505, nebo na info@zamek-blatna.cz

    

Opera Historica 2019 – Pocta české památkové péči

Majitelé zámku Blatná, baronka Jana Germenis-Hildprandt a Stephanos Germenis, se ve čtvrtek 3. října zúčastnili slavnostního večera „Pocta české památkové péči“, který se konal ve Španělském sále Pražského hradu jako součást Týdne české architektury. Paní Jana Germenis-Hildprandt a její syn Stephanos Germenis obdrželi ocenění za svou práci při obnově zámku v uplynulých 30 letech. Cenu také převzal Ing. arch. Alexander Gjurič, architekt projektu obnovy zámku. Akce se konala pod záštitou Kanceláře prezidenta republiky, Ministerstva kultury, Národního památkového ústavu a v hrdé spolupráci s Asociací majitelů hradů a zámků, Europa Nostra a European Historic Houses Association.

Bylo nám ctí, že se této akce společně s námi zúčastnili i řecký velvyslanec, Jeho Excelence Efthymios Efthymiades, britský velvyslanec, Jeho Excelence Nick Archer, členové Asociace majitelů hradů a zámků a členové European Historic Houses Association. Všichni jmenovaní nás horlivě podporovali a byli skvělým zdrojem inspirace pro náš projekt obnovy zámku.

Jsme hrdí na to, že stojíme po boku strážců kultury a dědictví a slibujeme, že budeme pokračovat v práci na obnově a dalším rozvoji zámku Blatná.