Kontaktujte nás na +420 383 422 934,  +420 734 651 505, nebo na info@zamek-blatna.cz

    

Koncert při měsíčním svitu

V pátek 27. července Vás zveme na kouzelný koncert pod úplňkem. V romantické atmosféře historického nádvoří zámku Blatná se představí dvě světoznámé umělkyně: Vassiliki Karayanni (sopranistka a operní pěvkyně) a Ourania Menelaou (klavíristka a muzikoložka).

Koloraturní sopranistka a operní pěvkyně Vassiliki Karayanni debutovala v roce 2012 v Teatro alla Scala v Miláně, kde hrála roli Olympie v opeře “Hoffmannovy povídky” od Jacquesa Offenbacha pod režií Roberta Carsena. Od té doby zpívala Karayanni v mnoha z nejreprezentativnějších rolí koloraturního sopránu na světově proslulých divadlech a koncertních síních, jako například Covent Garden Royal Opera House v Londýně, Teatro Comunale ve Florencii, Opera House v Kodani, Opera v Tokiu nebo Carnegie Hall v New Yorku.

Karayanni také získala řadu prestižních ocenění, včetně ceny pro nové umělce od Svazu řeckých kritiků pro drama a hudbu týkající se jejího výkonu v roli Zerbinetta v Ariadně na Naxu od Richarda Strausse v produkci Řecké národní opery a ocenění “Ilva Ligabue” v Itálii.

Ourania Menelaou, rodačka z Kypru, je klavíristka a muzikoložka. Obdržela diplomy na Pražské konzervatoři, na Univerzitě Karlově v Praze a na americké University of Iowa, kde získala místo asistentky a studovala klavír pod taktem profesora Uriela Tsachora. Zde získala v roce 2006 Ph.D. titul v oboru “Piano Performance”.

Menelaou má rozsáhlý repertoár jak sólistka, tak i pianistka v recitálech komorní hudby. Je držitelem diplomu Laureát de l'Academie v Lausanne a vystoupila na různých hudebních festivalech v USA s mezinárodně uznávanými hudebníky včetně Hjörleifura Valssona, Petera Zazofského, Doriota Anthonyho Dwyera, Terryho Kinga a dalších. Menelaou zahrála recitály v Řecku, na Kypru, v Německu, v Norsku, na Islandu a v USA. Také natáčela pro Cyprus Broadcasting Corporation (CyBC) na Kypru, islandský rozhlas, KNPR v Las Vegas a pro Český rozhlas v Praze.

Jako muzikoložka studovala Menelaou současnou evropskou hudbu a klavírní hudbu 19. a 20. století, hudbu českého skladatele Leoše Janáčka a klavírní hudbu řeckého skladatele Nikos Skalkottas. Během jejích studií v USA několikrát přednášela o Janáčkově klavírní hudbě a o české klavírní hudbě 20. století.

V současné době se zaobírá poválečnou sólo klavírní hudbou na Goldsmithsově univerzitě v Londýně a přednáší dějiny hudby na New York University v Praze.